Любопитните обаждания на Пейтън отново преследват Бронкос, тъй като те са почти елиминирани от надпреварата за плейофите на AFC
AP News | 2023-12-26 | 00:26:49

ДЕНВЪР (AP) — Бил Беличик изглеждаше доволен да пренесе играта в продължения, но Шон Пейтън искаше още една пукнатина в регламента, така че той наречени два тайм-аута, които в крайна сметка помогнаха на New England Patriots почти да торпилират плановете за плейофите на Denver Broncos със зашеметяващо 26-23 на хладния Empower Field в навечерието на Коледа.

Broncos се бяха събрали, за да изравнят резултата 23 по-рано през четвъртата четвърт при чифт тъчдауни и няколко реализации от 2 точки. И те върнаха топката на своите 39 при оставащи 1:42, имайки нужда от около 25 ярда, за да влязат в обсега на Уил Лутц, за да изрита победителя в играта.

Те обаче не сдъвкаха нито часовник, нито ярдове, и върна топката обратно на Пейтриотс, след като Ръсел Уилсън последва пас от екрана към Джавонте Уилямс, който загуби 3 ярда с чифт неизпълнения.

„Не хвърляме предпазливостта на вятъра“, каза Пейтън за обаждането, след като Патриотите изгасиха екрана. „Имахме известна инерция да хвърляме топката. Давахме време на Ръс като защита. Щяхме да бъдем умни, но нямаше да бъдем небрежни с него. Нека просто кажем това.“

С един таймаут срещу тройката на Денвър, Беличик, наблюдаващ едно от най-лошите нарушения в НФЛ, такова, което вкарваше средно по-малко от 14 точки на мач, призова за пробив от своите 19 с оставащи 58 секунди.

След печалба от 6 ярда, Пейтън използва първия си таймаут на 52 секунди.

Друго бягане спечели ярд и Пейтън плати второто си таймаут на 47 секунди.

На трето -и-3, Бронкос се втурнаха само четирима и Запе намери Деванте Паркър за улавяне на задното рамо със звездния корнербек Патрик Съртейн II в покритие за съкрушителен гол от 26 ярда, който постави 56-ярда на Чад Райланд, игра- печеливш гол от игра с оставащи 2 секунди.

След като започнаха с 1-5, Broncos вървят по въже от октомври, като всяка грешка се увеличава.

„Допустимата ни грешка не е това, което трябва да бъде“, каза Пейтън , който заобиколи гол от игра при четвърти и гол от 2 през първата четвърт и видя Уилямс да се препарира и Бронкос си тръгнаха с празни ръце, след като получиха резултат на първия момент от мача.

А сега шансовете им за плейофи са минимални.

Те са 12-ти в надпреварата за плейофите на AFC, въпреки че със 7-8 удивително все още имат шанс да спечелят AFC West.

Те ще трябва да победят Chargers у дома в навечерието на Нова година и Raiders на пътя през седмица 18, плюс Chiefs (9-6) ще трябва да загубят у дома от Bengals този уикенд и отново в Chargers следващата седмица.

Бронкос бяха фаворити със 7 1/2 точки, според FanDuel Sportsbook, правейки Пейтриотс четвъртия аутсайдър, спечелил Денвър в първия сезон на Пейтън. Това последно разстройство остави Бронкос само с 8% шанс да прекратят дългата си плейофна суша, според изчисленията на NFL.

Основният виновник за тази бъркотия е средното нарушение на Денвър, което не е допринесло много за допълване на защита, която носеше товара през по-голямата част от сезона.

„Толкова много пъти, когато гледаме някои от тези неща, това са самопричинени проблеми. Това трябва да се изчисти“, каза Пейтън. „Това е комуникация. Това може да се наложи да намалите - има ли твърде много? В момента сме средни до под средните в много неща в нападение и това не е достатъчно добро.”

КАКВО РАБОТИ

Седмица след като записа първото си изхвърляне за сезона , защитник D.J. Джоунс записа трифекта в първия момент в неделя вечерта, като уволни Бейли Запе и сам си върна загубената топка.

КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ

Нападението на Бронкос не можа да го направи от Нова Англия 6 след трифекта на Джоунс, задавайки тона за вечерта.

ЗАПАСИ СЕ< /h2>

Марвин Мимс-младши имаше ретур от 52 ярда с удар с рецепция от 47 ярда.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Мимс сбърка начален удар, който Нова Англия върна за тъчдаун.

ТРАВМИ

WR Кортланд Сътън е в протокол за сътресение. ... Бронкос все още очакват TE Грег Дулчич (подколенно сухожилие, стъпало) да играе този сезон, но времето изтича за второгодишния професионалист, който е играл само в части от два мача този сезон.

КЛЮЧОВО ЧИСЛО

20-0 — Маржът, с който Патриотите надминаха Бронкос през третата четвърт, когато Денвър успя да направи само 15 ярда и един първи даун.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Бронкос са домакини на Чарджърс в навечерието на Нова година, когато ще излязат на първо място в Лос Анджелис от 2019 г. насам.